Országos Görögkatolikus Ministráns Találkozó

Az Országos Görögkatolikus Ministráns Találkozó 2017. november 18-án, szombaton, Máriapócson kerül megrendezésre

ministránsok

A találkozóra hatodikos korosztálytól várjuk azokat a fiúkat, akik rendszeres oltárszolgálatukkal gazdagítják egyházközségeink liturgikus életét, és az atyák örömmel hozzák el őket a találkozóra. Jelentkezni az egyházközség parókusánál lehet.

A jelentkezéseket 2017. november 1-ig várjuk a gabonet@freemail.hu címen. Tisztelettel kérjük az egyházközség megjelölése mellett az adott közösségből érkező ministránsok és felnőtt kísérők létszámának feltüntetését is. Ministráns ruhát nem kell hozni.

A találkozó programja:

9:00: regisztráció

10:00: Szent Liturgia Kocsis Fülöp metropolita atya vezetésével

12:00: „Én is voltam ministráns” - beszélgetések (kisebb csoportokban) közismert emberekkel hivatásról, szolgálatról, felelős keresztény életről

14:30: „Keresd a békét és járj a nyomában!” - visszatekintés a 2015-ben Rómában megrendezett nemzetközi ministráns találkozóra, előzetes a 2018-as zarándoklatról

15:00: Paraklisz a Kegykép előtt

Találkozzunk november 18-án Máriapócson!

Béres Gábor, ministránsreferens

Címkék