A Szent Demeter Kórus Tiszaújvárosban

Május 28-án adott a budaörsi Szent Demeter Kórus nagyszerű egyházzenei hangversenyt a tiszaújvárosi templomban.

Szent Demeter Kórus

Múlt vasárnap Tiszaújvárosban mutatkozott be a budaörsi Szent Demeter kórus. Az egyházközség tagjaiból, amatőrökből és profikból álló kórus öt évvel ezelőtt alakult meg, vezetőjük Vatamány Sándorné Kiss Krisztina. Megalakulásuk egyik célja, hogy pénzt gyűjtsenek templomuk befejezésére.

A görögkatolikus templomot építése 2013 tavaszán kezdődött Budaörsön, már készen van az altemplom és áll a felső templom falainak jelentős része is. Jelenlegi parókusuk Tiszaújváros első görögkatolikus parókusa, Vatamány Sándor, aki most a Szent Demeter Kórussal látogatott el korábbi szolgálati helyére. A budaörsi görögkatolikus templom felépítését a kórus nemrégiben elkészített CD-jének megvásárlásával és adományokkal támogatta a tiszaújvárosi egyházközség. A hangverseny végén még egy szép görög "Uram irgalmazz"-t is megtanulhatott a közönség.

További képek

Címkék