Gyermeknapi Sportnap

Miskolci Egyházmegye és a Szent Miklós Görögkatolikus Iskola és Óvoda Gyermeknapi Sportnapot szervez Edelényben, 2016. május 28-án. Labdarúgás, floorball, valamint tollaslabda, falmászás, asztalitenisz, kötélugrás és síkfutás sportágakban lehet versenyezni. A torna nevezési határideje: 2016. május 26. A sportnap programját és a versenykiírás részleteit az alábbiakban közöljük.

Sportolók

VERSENYKIÍRÁS

1. A verseny célja:
  • A sport és a testmozgás népszerűsítése a fiatalok körében.
  • Sportszerű mérkőzéseken, versenyeken a helyezések eldöntése.

2. A verseny rendezője:

• Miskolci Egyházmegye és a Szent Miklós Görögkatolikus Iskola és Óvoda, Edelény

3. A rendezvény helyszíne és ideje:

• Szent Miklós Görögkatolikus Iskola és Óvoda tornacsarnokai (Edelény, Borsodi út 36/b)

Csapatsportok:

Labdarúgás fiú III-IV kcs (1 + 4 kezdő játékos és 3 cserejátékos = 8 játékos / mérkőzés szerepeltethető)

Floorball leány III-IV kcs (1 + 4 kezdő játékos és 3 cserejátékos = 8 játékos / mérkőzés szerepeltethető)

A korcsoportok összevontan versenyeznek!

6. Nevezés:

Nevezés: a nevezési lapokat e-mailben címére kell megküldeni: szentmiklos.edeleny@gmail.com

A torna nevezési határideje: 2016. május 26.

Nevezési díj: NINCS!

7.   A verseny lebonyolítása :

• A csapatsportokban a csapatokat csoportokba soroljuk. A csoportokban körmérkőzéses rendszerben játszanak. A csoportok első helyezett csapatai jutnak a döntőbe. A csoportmérkőzéseken és döntőben a helyezések eldöntése a játékszabályok alapján történik. A csoportok helyezési sorrendjét a mérkőzésen megszerzett pontok összege határozza meg. Győzelemért 3 pont, döntetlenért 1 pont, vereségért 0 pont jár.

Azonos pontszám esetén az alábbi sorrend dönt:

- egymás ellen játszott mérkőzés eredménye

- gólkülönbség

- több rúgott gól

- sorsolás

Játékszabályok:

• A mérkőzések játékideje a  csoportokban 2 x 12 perc /futó órával/ szünet nélkül, térfélcserével.
  • A kapu mérete 3 x 2 méter, a pálya mérete 15 x 30 m.
  • A büntetőrúgást 7 m-ről kell elvégezni.
  • A kapuelőtér 6 m-es félkörív.
  • Játékost cserélni játék közben is lehet, de csak a kijelölt cserezónában a kispadok előtt!

A lecserélt játékosnak előbb el kell hagynia a játékteret és csak utána léphet a játéktérre a becserélendő játékos.

• A csereszabály megsértése esetén a vétkes játékost sárga lapos büntetéssel kell súlytani és kettő percre ki kell zárni a játékból. A kettő perc letelte után bármelyik cserejátékos pályára léphet.

Az alapvonalat elhagyott labdát a kapus tetszőleges módon hozhatja játékba. A labda az ellenfél térfelére csak úgy kerülhet, ha a labda lepattant a saját térfelén, vagy valamelyik játékos még azon a térfélen hozzáér.

• Ha a kapusról a labda az alapvonalon túlra kerül, szögletet kell ítélni.
  • Ha a labda játékban van a kapus kézzel és lábbal is gólt érhet el!
  • Az oldalvonalon túlra jutott labda játékba hozatala csak lábbal, laposan lehetséges. A berúgáshoz letett labdának érinteni kell az oldalvonalat.
  • Berúgásból közvetlenül gólt nem lehet elérni.
  • Szögletnél, oldalberúgásnál, illetve szabadrúgásnál a letett labdától minimum 5 méterre kell állnia az ellenfél játékosának.
  • Mindennemű becsúszó szerelés tilos!
  • A játékvezető sárga lapot ( 2 perces büntetés ) és piros lapot alkalmaz. Piros lap esetén a játékos véglegesen elhagyja a játékteret és a cserepadra sem ülhet le. A véglegesen kiállított játékos helyett 3 perc elteltével másik játékos beállhat.
  • A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a következő mérkőzésen, de a Versenybizottság az eset súlyosságától függően más szankciót is alkalmazhat.
  • A verseny lebonyolításával kapcsolatos, a jelen versenykiírásban nem szereplő kérdésekben a Labdarúgás Szabálykönyve előírásait kell betartani.

-    Az egyéni sportokban a versenyszabályoknak megfelelően rendezzük a versenyszámokat.