Miskolc legtöbbet szenvedett egyházközsége

A fenti alcímmel jelent meg a Miskolc-diósgyőri parókia történetét bemutató kiadvány.

Miskolc-Diósgyőr

A Miskolc-Diósgyőri Görögkatolikus Parókia kiadásában megjelent könyv (ISBN 978-615-01-1180-3) bemutatja az egyedüliként munkástelepen szervezett egyházközség történetét, temploma felépítéséért vívott harcát.

könyvborító

A templomépítésre kért telkek közül kettőt visszavontak, a harmadikat államosították. Az összegyűjtött építési anyag a világháborúban odaveszett. Kápolnának először a vasgyári telepen két szobát jelöltek ki, majd egy kocsma melletti épületet, a harmadik helyet pedig eladták a fejük felől. Az imaház – csak torony nélküli tervekről lehetett szó – nehezen megadott építési engedélyét az alapozás után visszavonták. A templomnak felajánlott telek egy árokpartot jelentett.

Mindezek ellenére a templom felépült az egyházközség papjainak nagy áldozatával. A könyv alcíme valós megfogalmazás: Miskolc legtöbbet szenvedett egyházközsége.

A kiadvány szerzője a diósgyőri parókia jelenlegi parókusa, Papp András atya.

A kiadvány megrendelhető a következő címen:

Miskolc-Diósgyőri Görögkatolikus Parókia 3532 Miskolc, Bíró u. 2/A.pappmiskolc@gmail.com

Címkék