Lezajlott a Hit- és Erkölcstan verseny egyházmegyei fordulója

2019. március 23-án Miskolcon rendezték meg az Országos Hit- és Erkölcstan Verseny egyházmegyei fordulóját.

versenyzők

„Minden forrásom belőled fakad..” Zsolt 87, 7

A 2019. évi Országos Hittanverseny kerületi fordulói után kerültek megrendezésre az egyházmegyei fordulók.

A Miskolci Egyházmegyében ezen alkalomból, 2019. március 23-án több mint 150 diák és atya és katekéta, szülő és kísérő gyűlt össze a Soltész Nagy Kálmán utcai Miskolci Görögkatolikus Általános Iskolában. A rendkívül impozáns és szépen felújított épület méltó helyet adott, mind szellemiségében, mind infrastrukturálisan a rendezvény lebonyolításának. Többek között azért is, mivel az Országos Liturgikus Énekverseny egyházmegyei fordulója is ezen a napon, ugyanitt került megrendezésre. Így ebben a tanintézményben ezen a napon több mint 300 diák mérte össze tudását, a hittan és a liturgikus énekverseny alkalmából. Az iskolában nagyon kényelmesen elfértünk és minden a terveknek megfelelően és az iskola precíz támogatásával zajlott.

Atanáz püspök megnyitja a versenyt

A regisztráció után az aulában gyülekeztek a jelenlévők, ahol a kezdő imádságot végeztük el. Atanáz püspök atya az imádság vezetése után buzdította a gyerekeket a nemes küzdelemre és kiemelte, hogy Krisztushoz kerülünk - ezen értékes versenyanyag megtanulásán keresztül is - közelebb. A technikai információk elhangzása után elkezdődött a feladatok megoldása.

A versenyben ismét sok színes feladat kapott helyet. Volt egérrágta szöveg, matematika, idegen szavak megfejtése, személyek, írások események felismerése, keresztrejtvény. Igazán nehéz feladatok is helyet kaptak, melyekben akár csendes papi imák kiegészítése, vagy ritkán énekelt liturgikus énekek hiányzó szavainak kiegészítése szerepelt.

A feladatok kidolgozása alatt is üdítőt és finom édességet kaptak a gyerekek a gondolkodás erősítése érdekében.

a díjak

A feladatok javítása alatt a gyerekek sportoltak, beszélgettek és elfogyasztották a finom ebédet. Az eredményhirdetést természetesen mindenki izgalommal várta. Minden jelenlévő részesült kisebb és nagyobb ajándékokban. A győztesek értékes DVD - ket könyveket, ikonokat, kulcstartót, csokoládét, tollat, jegyzettömböket, oklevelet kaptak. A negyedik helytől mindenki kulcstartót és édességet és természetesen egy szép emléklapot kapott emlékbe.

Hálával tartozunk a gyerekeknek a lelkiismeretes készületért, a felkészítő atyáknak és katekétáknak az oktatásért, a kísérőknek a fáradozásért. Nagy szeretettel köszönjük meg a Miskolci Egyházmegyének, és természetesen főtisztelendő Orosz Atanáz püspök atyának hogy évről évre szívügyüknek érezve nagylelkűen támogatják a hittanverseny fordulóinak megrendezését. Továbbá a Magyar Görögkatolikus Metropóliának a pályázati forrásokat, a Nyíregyházi Egyházmegyének a rendkívül igényes és precíz szervezést és a helyszínt biztosító Miskolci Görögkatolikus Általános Iskolának a minden részletre kiterjedő segítségét és a támogatását.

A program az NTP-TMV-18-0051 azonosítószámú pályázat keretén belül valósult meg.

Jármi Zoltán, HB elnök

díjat ad át püspök atya

Eredmények:

EGYHÁZKÖZSÉG 5-6. osztályosok:

 1. Bekecs - Kelecseny Ádám, Tóth Adél, Szabó Ágota (Szabóné Bulátkó Mónika)
 2. Eger- Brunczel András, Cserháti Ákos (Demkó Balázs)
 3. Ózd - Varró Kitti, Bodnár Dániel (Bodnárné Kántor Erzsébet)
 4. Miskolc-Görömböly- Bencze Lili, Porteleki Ádám, Balogh Máté (Galambvári Péter)
 5. Garadna- Fehér Letícia, Virág Írisz, Márcza József (Boros Lászlóné)
 6. Kazincbarcika- Szombati Zsófia, Jáindzisz Bereniké, Szaniszló Panna (Ács Zoltán)

 

EGYHÁZI ISKOLA 5-6. osztályosok

 1. Gárdonyi Géza Kat. ÁIt. Isk., Miskolc- Laczkó Dóra, Krajczár Dénes Éliás Rebeka (Bárányné Nagy Melinda)
 2. Szent László Kat. Ált. Isk. Encs- Szepesi Anna, Tóth Virág, Virosztkó Fanni (Szepesi Szilárdné) és  Arnót Gk. Parókia- Töttös Maja, Galambvári Panna, Namesnyik Flóra (Szemerszki Mihály)
 3. Szent Erzsébet Kat. ÁIt. Isk., Sárospatak- Ivancsó Máté, Molnár Hanna, Zsignár Ákos (Kiss Anett) és Szent Miklós Gk. ÁIt. Isk.,  Edelény- Demkó Balázs, Malinkó Dioméd, Molnár Hunor (Ráczné Kalapos Katalin)
 4. Fényi Gyula Jezsuita Gim., Miskolc- Prekopp Bence, Kondás Attila, Boncsér Jázmin (Boronkai József)
 5. Bolyai János Kat. ÁIt.  Isk., Szerencs- Csejoszki Zsombor, Mezősi Ákos (Szabóné Bulátkó Mónika)
 6. Miskolc-Szirma Gk. Parókia- Galajda Emma, Galajda Luca, Telenkó Miklós (Stefán Zoltán)

Szikora Benedek és a csapat

EGYHÁZKÖZSÉG 7-8. osztályosok:

 1. Miskolc-Belváros- Matyikánics Lili, Roppantó Dorka, Zentai Zoé (Kissné Szegedi Krisztina)
 2. Komlóska- Matisz Zsófia, Tornai Adrienn, Szűcs Panna (Szikora Benedek)
 3. Eger- Estók Éva, Girhiny Csenge (Demkó Balázs)
 4. Eger- Géczi Nándor, Hajas Lili Anna (Demkó Balázs)
 5. Miskolc-Szirma- Telenkó János, Ferencz Janka, Kátai Tamara (Stefán Zoltán)
 6. Kazincbarcika- Zabolai Dorina, Sándor Bianka, Harnócz Jázmin (Ács Zoltán)

 

EGYHÁZI ISKOLA 7-8. osztályosok:

 1. Egri Gk. Parókia- Brunczel Borbála, Figeczki Flóra (Demkó Balázs)
 2. Szent Miklós Gk. Ált. Isk., Edelény- Girhiny Hanna, Tóth Henrietta (Ráczné Kalapos Katalin)
 3. Fráter György Kat. Gim., Miskolc- Thomázy Gréta, Bajcsev-Dancsó Damján, Galambvári Sára (Salai Szabolcs)
 4. Fényi Gyula Jezsuita Gim., Miskolc- Debreceni Jusztina, Betlej Lili, Mészáros Katalin (Boronkai József)
 5. Petőfi Sándor Ref. Ált. Isk., Sátoraljaújhely- Gáspár Roland, Ródé Martin, Timkó Bence (Obráz Béla)
 6. Szent László Kat. ÁIt. Isk., Encs- Zsigmond Brenda, Zsigmond Gábor (Szepesi Szilárdné)

TOVÁBBI KÉPEK

Címkék