Gyémánt menyegző Felsővadászon

"Boldogok mindnyájan, kik az Urat félik..." – csendült fel a jól ismert esküvői zsoltár templomunkban.

Gyémánt mennyegző
Gyémántlakodalom

Bár egyre ritkábban énekeljük ezeket a sorokat, hisz egy előregedő egyházközség vagyunk, most mégis "esküvőre" gyűltünk össze. Egyháközségünk kántora, Polyák Miklós és felesége Éva néni 60 évvel ezelőtt ugyanezen templom falai között fogadtak örök hűséget egymásnak, és kérték közös életükre a gondviselő Isten áldását.

Azért jöttek ma újra el, hogy az elmúlt 60 év minden kegyelméért hálát adjanak, és megköszönjék Istennek mindazt a szépet és jót, amellyel életüket bearanyozta.

A parókus beszédében kiemelte Miklós bácsi példamutató elköteleződését görögkatolikus egyházunk iránt, valamint példaként állította elénk Éva néni csendes, alázatos szolgálatát, mellyel családját körülvette. 

Velük ünnepelt 3 gyermekük és családjuk, 14 unokájuk és 2 dédunokájuk és az egyházközség tagjai.

Címkék